YRP Başkanı Önder Narin’den çarpıcı açıklama: Dostlar alışverişte görsün!

Yeniden Refah Partisi Kayseri İl Başkanı Önder Narin, Kayseri’deki siyasileri hedef aldı. Narin açıklamasında siyasilerin toplumun sorunlarını çözüme kavuşturmadığını vurgularken, ziyaretlerin göstermelik olduğunu iddia etti.

Yeniden Refah Partisi Kayseri İl Başkanı Önder Narin, dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Önder Narin; “Genel Başkanlarından aldıkları talimat ile unuttukları Kayseri halkı ile beraber olmak isteyen bazı siyasiler maşallah hiç boş durmuyorlar. Neredeyse her gün bir dizi ziyaret içerisindeler. Peki bu ziyaretler sonrası edinilen kazanımlar nelerdir. Var mı bunla alakalı bir açıklama? Hayır yok. Bugün şu kadar ilçeye bu kadar mahalleye gittik. Gittiniz gördünüz dinlediniz. Neye çözüm buldunuz? Hangi tespitleri yaptınız? Yıllardır dile getirilen sorunlara neden çözüm bulmadınız? Cevap yok. Çünkü maksat vatandaşın sorunlarını tespit etmek ve bunlara çözüm üretmek değil. Amaç dostlar alışverişte görsün, kimse bize sahada yoksunuz demesin.” dedi.

Önder Narin sözlerine şöyle devam etti;

“Geçen sene bu sene ile aynı vaka sayılarına rağmen pandemi nedeniyle kilit vurduğunuz kafelerde yaptığınız görüşmelerde kafe ve benzer hizmet sektöründeki insanlara ne açıklama yaptınız. Kredi ve faiz sarmalındaki işletmecilerin yüzüne nasıl baktınız. Yüksek vaka sayısına rağmen kafelerde yanak yanağa nasıl poz verdiniz.

Aylardır derdini anlatmaya çalışan, bakanlarla dahi görüşen ama bir sonuç alamayan Kırmızı Et Birliği Başkanına, Damızlık Birliği Başkanına hangi bahaneleri öne sürdünüz. Bitirdiğiniz hayvancılık ve tarım sektörünü hangi aldatmaca rakamlarla savundunuz. Ütetici enflasyonu %40’lara vardığı halde bunu fiyatlara yansıtamayan , günden güne bankalara borçlanan , artık dayanacak gücü kalmayan sektör temsilcilerinin yüzüne nasıl baktınız.

Küçük Mustafa Mahallesi ya da Eskişehir Bağlarına gidip büyük tehlike arzeden kümelenmiş yabancı uyruklu misafirleri gördünüz mü? Orada yaşayan şehrimiz insanının sorunlarını dinlediniz mi? Hizmette adalet anlayışından yoksun olarak şehrin bir tarafını kalkındırırken diğer tarafını görmezden geldiğinizi anlattınız mı?

İl binanıza davet ettiğiniz insanlara Eski Sanayi’yi deniz yapan Şehri Derya’yı ya da hızlı tren hikayesini mi anlattınız? Pastırma yiyemeyen insanlarımıza pastırma kesme kursu açtığınızı mı anlattınız? 2023 vizyonundan bahsetseniz de hâlâ alt yapı problemlerinin çözülmediğinden mi bahsettiniz? Bu kadar pahalılığa rağmen nasıl geçiniyorsunuz diye Almanların bizi kıskandığını mı söylediniz?

Göstermelik ziyaretlerle, protokol toplantıları ile zengin düğünleri , yandaş sanayici ziyaretleri ile bu toplumu kandıramazsınız. Geçim ve ekmek parası kaygısı ile bunları yazmayan gazeteciler var diye ya da sus payı verdiğiniz ortağınız sesini çıkarmıyor diye meydanı boş sanmayın. Artık vatandaş çaresiz ya da mecbur değil artık alternatif var YENİDEN REFAH VAR.”

 

Haber: Rabia Bahçeci