YENİDEN REFAH PARTİSİ TOMARZA TEŞKİLATINDAN İLÇE HAKKINDA AÇIKLAMA

Tomarza ile ilgili yapılan yorumlar ve açıklamalara bir yenisi de Yeniden Refah Partisi Tomarza İlçe Teşkilatı'ndan geldi. İlçe Başkanı Raşit Karagöz 4 maddeyi sıralayarak yönetimde adaletsizlik olduğuna vurgu yaptı.

Kamuoyunda Tomarza ilçemiz hakkında gündeme gelen iddialar hakkında açıklama yapan Yeniden Refah Partisi Kayseri Tomarza İlçe Başkanı Raşit Karagöz şöyle konuştu:

“Kıymetli kardeşlerim geçtiğimiz günlerde Tomarzamız T.B.M.M de gündem olmuştu. Tomarza’yı gündeme taşıyan CHP Kayseri milletvekilimiz Çetin Arık beyefendidir. Hani 18 günlüğüne iyi Parti'ye transfer olup, girdi çıktı yaparak, Türk siyasetinde yeni bir çağ açan milletvekillerimiz ‘den birisi.

  Sayın vekilimiz 18 yıldır AKP yönetimindeki Tomarza Belediyesi'nin daha önceleri Tomarza ve mahallelerinde cami ve okullara ait ne kadar tarla ve arsa varsa satmalarına rağmen 18 milyon borçlu belediyenin birçok yolsuzluğa imza attığını iddia etti.

1)Yol yapımında yapılan yolsuzluk

2)Yapılan hizmetlerle kesilen faturaların aykırılığı

3)Başkanın babasının dükkanından 5500 TL deterjan alması

4)Belediyede LPG'li araç olmamasına rağmen LPG faturalarının kesilmiş olması gibi konulardan bahsetmişti (iyi ki de bahsetti)

Yıllardır kulaktan kulağa dolaşan bu söylentileri geçte olsa muhalif bir milletvekilinin gündeme taşıması çok doğal ve gerekliydi daha önce araştırma önergesini reddeden belediyenin önergeyi yeniden gündeme alıp yargı yoluyla bu olayı neticelendirmesi hepimizin arzu ve beklentisidir.

2000 li yıllara kadar CHP yönetiminde bir arpa boyu  yol kat edemeyen geri kalmışlığın dibine vuran Tomarza 18 yıldır da amblemi Adalet olan bir yönetimin adaletsizliği ile karşı karşıyadır Tomarza’mızın artık ne geri kalmışlığa nede adaletsiz yönetime tahammülü yoktur .bir an önce bu tür iddiaların çözüme kavuşmasını Tomarza’nın yolsuzluklarla değil yeni projelerle anılmasını temenni ediyorum artık Tomarza’nın tepeden bakan kendini ve yakınlarını ihya eden yöneticilere değil Tomarza’ya  sevdalı olan hizmetkarlara ihtiyacı vardır. Adaletli bir yönetimi görmek ümidiyle”

 


Haber Kaynak : Kurum Haber