TÜRK OCAĞI KAYSERİ ŞUBESI'NDEN FİDAN DİKİMİ

Milli Mücadelenin 100. Yıldönümü anısına Kayseri Türk Ocağı Şubesi, Kayseri Orman Bölge müdürlüğü işbirliğiyle Kocasinan Buğdaylı mevkiinde Alparslan Türkeş Milli Egemenlik Hatıra Ormanı'n fidan dikimi gerçekleştirdi.

Kayseri'nin daha yeşil ve Halkımızın da daha sağlıklı olmasına katkı sağlamak ve aynı zamanda son dönemdeki  tarihimizin en önemli olaylarından olan 23 Nisan Milli Egemenlik gününü, Milliyetçi düşüncenin büyük siyasi şahsiyeti Alparslan Türkeş adı ile yaşatmak için yapılan çalışmaya Ocak yöneticileri, üyeleri ve Orman Bölge Müdürlüğü yönetici ve çalışanları  katıldı. Corana Virüsü Pandemisi nedeniyle katılımın sınırlı sayıda tutulduğu, ama ağaçlandırma bölgesinin bakımının, pandemi sonrasında geniş katılımla gerçekleştirileceği şube başkanı Prof. Dr. Mustafa Ünal tarafından ifade edilmiş olup katılanlar  ormanın amaca hizmet etmesini  dilemişlerdir.
Başkan Ünal, bu tür çalışmalarımızı daha da yaygınlaştırmayı , halkımıza ve genç nesillerimize tabiatı güzelleştirme , koruma bilincini aşılamak ve ağaç dikme şuurunu geliştirmek istiyoruz, dedi.


Haber Kaynak : Kurum Haber