ÖĞRENCİLERDEN VALİ GÜNAYDIN’A ZİYARET

Valimiz Şehmus Günaydın, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tarafından düzenlenen 20. Ulusal Çocuk Formuna katılmak üzere ilimize gelen öğrencileri makamında kabul etti.

Birleşmiş Milletler Çocuk Haklarına Dair Sözleşmenin ilke ve hükümlerinin yetişkin ve çocuk olmak üzere toplumun tüm kesimlerine öğretilmesi amacıyla düzenlenen çalıştaya katılmak üzere Antalya, Batman, Erzincan, Bartın, Eskişehir, Osmaniye, Denizli, Giresun ve Tunceli’den ilimize gelen yetişkin ve öğrenciler ilk olarak Vali Günaydın’ı ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Günaydın, bu tarz organizasyonların yapılmasının çocuk ve yetişkin bireylerin gelişmesine önemli katkılar sağlayacağını belirtti.

Bu çalıştayın ikinci kez ilimizde düzenlendiğini ifade eden Vali Günaydın, ziyarete gelen öğrencilerden ve yetişkinlerden yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kayseri Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüzün ev sahipliğinde, “Biz Büyük Bir Aileyiz” temasıyla 14-15-16 Ocak 2020 tarihlerinde ilimizde düzenlenecek olan çalıştaya 14-18 yaşları arasında 9 farklı ilden bir kız ve bir erkek öğrenci olmak üzere iki çocuk ve bir yetişkin temsilci katılacak.


Haber Kaynak : Kurum Haber