O partilerden bu millete hayır gelmez!

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı DR. Fatih Erbakan, Rize’de partisinin sandık müşahitleri toplantısına katıldı.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, “Özel olarak cilalanıp parlatılan, havası ve parası çok olan bazı muhalefet partilerinden bu millete, ülkeye bir hayır gelmez." dedi.

Her gittiği ilde coşkulu kalabalıklara hitap etti ettiklerini belirten Erbakan, bundan dolayı medyada ve anketlerde bilinçli olarak görmezden gelindiklerini söyledi.

Ne kadar engellemeye çalışsalar da ‘Hak geldi batıl zail oldu’

Erbakan şöyle konuştu: 

“Yeniden Refah Partimizi kurulduğu günden beri yok sayan, görmezden gelen, haberlerimize yer vermeyen, karartma uygulayan, anketlerde manipülasyon yaparak soruların arasında Yeniden Refah Partisi’ne yer vermeyen, bizim oylarımızı kararsızlara yazan ambargo uygulayan o malum çevreleri, bu dolu salonları bu manzaralı gördüğümüz zaman hak veriyoruz. Ancak her zaman söylediğimiz gibi ne kadar engellemeye çalışsalar da, Hakkın karşısında hiçbir gücün durabilmesi mümkün değildir. Hak gelince batıl zail olur. Aynen birinci 40 yılda olduğu gibi bütün zorluklara bütün engellemelere rağmen yapılacak olan ilk seçimlerde sandıklardan yanardağ gibi patlayarak çıkacağız inşallah.”

‘Milli Görüş Peygamberlerin yoludur’

Milli Görüş’ün Peygamberlerin yolu olduğunu vurgulayan Erbakan, “Milli Görüş peygamberlerin Hz. İbrahim’in yoludur. Merhum liderimiz Erbakan Hocamız da peygamberlerin yolunda yürümüştür. Peygamberler sadece insanlar sadece ibadetlerini yapsınlar kendilerini kurtarsınlar diye mücadele etmediler, Peygamberler Müslümanlar dünyada paylaşımda adaleti yönetimde adaleti tesis etsinler ve bütün insanlığın kurtuluşuna vesile olsunlar diye bu mücadeleyi yaptı. Türkiye’de tam 19 seneden beri başka hiçbir iktidara nasip olmayacak şekilde süreyle ve geniş yetkilerle iktidarda bulunanlar maalesef paylaşımda ve yönetimde adalet noktasında sınıfta kalmışlardır. Biz Yeniden Refah iktidarında önce imtiyazlılar anlayışına son verip önce millet anlayışıyla paylaşımda ve yönetimde adaleti tesis ederek borç faiz zam ekonomisi yerine üretim istihdam ekonomisi tesis ederek 83 milyonun yüzünü güldüreceğiz. Refah gelecek yüzler gülecek Refah gelecek zulüm bitecek.” ifadelerini kullandı.

İktidar gidici ama yağmurdan kaçarken doluya tutulmak için…

‘Mevcut iktidarın artık bu saatten sonra milletin derdine derman olması mümkün değildir.’ diyen Erbakan, “Milletimiz bu gerçekleri gördüğü için desteğini çekmeye devam ediyor. Birçok ankette bunu görebiliyoruz. Mevcut iktidar gidecek ama asılı mesele yerine kim gelecek? Yağmurdan kaçarken doluya tutulmamak için her gün bazı televizyonlarda parlatılan havası ve parası çok olan malum muhalefet partilerinden bu millete fayda gelmez. Bu partilerin içinde, 28 Şubat Darbesine selam duran mı dersin, Ayasofya’nın camii olmasını hazmedemeyen, İstanbul Sözleşmesini iktidar olursak yeniden uygulamaya koyacağız diyenler mi dersin bunlar var. Bu partilerin içinde Irak’a ilk bomba düştüğünde 8 milyar dolarlık kredimiz hazır diyebilecek kadar ileri gidenler var.  Bu noktada milletimizi uyarıyoruz sakın ha yıllarca denenmiş en etkili en yetkili makamlarda bulunmuş, ekonomide borç faiz zam ekonomisini uygulamış, dış politikada da yıllarca ABD’nin batının postacılığını yapmamış olanlardan bu ülkeye hayır gelmez.” şeklinde konuştu.