NNYÜ UZAKTAN ÖĞRETİM PROGRAMI ÖĞRENCİLERDEN TAM NOT ALDI

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’nde (NNYÜ) lisans ve yüksek lisans öğrencilerine yönelik 30 Mart 2020 tarihinde başlatılan uzaktan öğretim programı yüksek katılım oranı ve öğrenci memnuniyeti ile tamamlandı.

Ülkemizde yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını vakasının tespit edilmesiyle birlikte, Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) alınan karar doğrultusunda harekete geçen NNYÜ Rektörlüğü, eğitim - öğretim sürecinin kesintiye uğramaması için zaman geçirmeden başlattığı uzaktan öğretim programında, lisans ve yüksek lisans öğrencilerine dersler senkron (eş zamanlı - canlı) olarak verildi. Mevcut haftalık ders programı saatlerinde kesintisiz bir şekilde gerçekleştirilen senkron derslere farklı mekanlardan internet ağı üzerinden aktif şekilde, yüksek bir katılım oranıyla dahil olan öğrenciler gerek derslerde sunum yaparak, gerekse öğretim üyeleriyle birebir etkileşime girerek konuları ayrıntılarıyla öğrenme olanağı buldular. Zaman zaman düzenlenen online seminer ve teknik gezilerle de konuları pekiştirme fırsatı bulan öğrenciler, Üniversitelerinin uzaktan öğretim programı kapsamında kendilerine sundukları imkanların üst seviyede olduğunu, ders dokümanlarından anlatımlara kadar sürecin çok iyi ve doğru yönetildiğini, öğretim üyelerinin özverili çabalarıyla senkron derslerinin verimli bir şekilde geçtiğini dile getirerek memnuniyetlerini ifade ettiler.

NNYÜ Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney, konuyla ilgili yaptığı açıklamada öğrencilerine nitelikli eğitim ve öğretim hizmetleri sunmak için en son teknoloji eğitim altyapısını devreye sokarak, 2019-2020 eğitim-öğretim yılı bahar yarıyılı tüm derslerin hiçbir sorun yaşanmadan uzaktan öğretim yöntemi ile canlı olarak verildiğini ve bu süreci başarılı bir şekilde tamamladıklarını söyledi.


Haber Kaynak : Kurum Haber