SANATÇILAR SOKAĞININ GENÇ MÜZİSYENLERİ

ÜLKÜ OCAKLARI AHMET ŞAFAK KONSERİ İPTAL EDİLDİ

KAYMEK ÜRETMEYE DEVAM EDİYOR

KETEN ÇİMEN’DE KARDAN ADAM ŞENLİĞİ

ÜRGÜP’TE ÜCRETSİZ TİYATRO ŞÖLENİ

"USTA” OYUNUNA BÜYÜK İLGİ

FİLİSTİNLİ RESSAM NESRİN AYYAD RESİM SERGİSİ AÇTI

KAÇAK KEKLİK AVI YAPAN 6 KİŞİYE 10 BİN TL CEZA

JANDARMADAN 3 İLÇEDE UYUŞTURUCU OPERASYONU: 4 GÖZALTI

KAYSERİ’DE 6 BLOK KARANTİNAYA ALINDI

KAYSERİ’DE 3 KATLI APARTMAN KARANTİNAYA ALINDI

HAYVAN DIŞKISINA SAPLANAN İNEK KURTARILDI

YEDİKLERİ MANTARDAN ZEHİRLENEN 9 KİŞİ TEDAVİ ALTINA ALINDI

PARK HALİNDEKİ PİKAP ALEV ALEV YANDI

KAPADOKYA’YI ŞUBAT AYINDA 106 BİN 21 TURİST ZİYARET ETTİ

KAPADOKYA BÖLGESİNİ 150 ÜLKEDEN TURİST ZİYARET EDİYOR

KAPADOKYA BÖLGESİNİ OCAK AYINDA 159 BİN 245 TURİST ZİYARET ETTİ

KAPADOKYA 2020 YILINDA 200 BİN ÇİNLİ TURİST BEKLİYOR

KAYSERİ EMİTTE DÜNYAYA TANITILIYOR

ERÜ İLE KAYSERİ ERCİYES A.Ş. ARASINDA “ZİRVEDE KARİYER” PROTOKOLÜ İMZALANDI

ERCİYES’TE HAFTASONU YOĞUNLUĞU: 100 BİN KİŞİ ERCİYES’TE

BAŞKAN PALANCIOĞLU, İLK MESAİ GÜNÜNDE PERSONELİ İLE BAYRAMLAŞTI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, HEM BAYRAM KUTLADI HEM DE UYARDI

BAŞKAN ALTUN, BELEDİYE PERSONELİ İLE BAYRAMLAŞTI

BAKAN VARANK: "MENDERES’İN AKIBETİ İLE CUMHURBAŞKANIMIZI TEHDİT EDENLER, 15 TEMMUZ DARBECİ HAİNLERİN AKIBETİNİ YAŞAMAYA MAHKUMDURLAR"

ÇELİK, "27 MAYIS, TOPLUMUN HAFIZASINDA KARA BİR LEKEDİR"

ELEKTRİĞİNİ KENDİ ÜRETEN, SUYUNU KENDİ ÇIKARTAN OKUL

KARTALKAYA BARAJI İLE 38 BİN DEKAR TARIM ARAZİSİ SUYLA BULUŞACAK

ÇOPUROĞLU, ‘SOSYAL KORUMA KALKANIYLA KAYSERİ’YE 175 MİLYON LİRA YARDIM YAPILDI’

İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ATAŞ: "KAYSERİ’DE BİRÇOK ŞEY DOĞRU GİTMİYOR"

''MİLLİ HESAPLAR BURADA'' BAŞLIK ETİKETİNE KAYSERİDEN BÜYÜK DESTEK GELDİ

NURİ ÜRKÜNDAŞ: “HEMŞİRELERİMİZ HER ZAMAN İNSAN HAYATININ KUTSALLIĞINDAN ÖDÜN VERMEDEN ÇALIŞIYOR”

EVDE HAYAT VAR SOHBETLERİ SÜRÜYOR

GELECEK PARTİSİ’NİN TABELASI TAKILDI

CHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ İLHAN, "VİRÜSÜN KOLAY YAYILMASINI SAĞLAYACAK HER ESNEKLİK RİSKTİR"

ONLİNE TAEKWONDO POOMSE MÜSABAKALARINDA DERECEYE GİREN SPORCULARA ÖDÜLLERE EVLERİNDE VERİLDİ

CAMPANHARO AİLESİNDE "KİM DAHA" YARIŞMASI

SİVASSPOR GÜNÜ ÇİFT İDMANLA TAMAMLADI

KAYSERİSPOR PROVA YAPTI

HES KABLO KAYSERİSPOR TAKTİK ÇALIŞTI

FATİH YURT: “EMEK HIRSIZLARIYLA SONUNA KADAR MÜCADELE VERECEĞİZ”

SİVASSPOR YOĞUN TEMPODA ÇALIŞIYOR

SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI MUSTAFA VARANK İLE “KAYSERİ ZİRVESİ” YAPILDI

ZİRAİ DON TARSİM’İN ÖNEMİNİ ORTAYA ÇIKARDI

TÜROFED BAŞKAN YARDIMCISI DİNLER, 'KORONA VİRÜSTEN İLK DARBEYİ KAPADOKYA ALDI'

NİĞDE OSB’DE DEV YATIRIM

KAYSERİ’NİN ÇİLEK FİDESİ, TÜRKİYE’Yİ BESLİYOR

SİVAS TARIM ALANINDA TÜRKİYE 4’ÜNCÜSÜ

KAYSERİ’DEKİ 4 GÖLE 44 BİN ADET SAZAN YAVRUSU BIRAKILDI

HAVA38 KAHRAMANMARAŞ’TAKİ HASTA İÇİN UÇTU

KAMBER MAHALLESİNDE 4 EV KARANTİNA ALTINA ALINDI

COVİD-19’U YENDİ, ALKIŞLARLA TABURCU EDİLDİ

TOMARZA’YA YENİ SAĞLIK TESİSLERİ YAPILIYOR

15 AYLIK BEBEK UÇAK AMBULANSLA ERZURUM’DAN KAYSERİ’YE GETİRİLDİ

KARGO ŞİRKETİNDE 50 KİŞİ KARANTİNA ALTINA ALINDI

KARGO ŞİRKETİNDE 50 KİŞİ KARANTİNA ALTINA ALINDI

MHP’Lİ ÖZDEMİR’DEN VATAN VE TÜRKİYE YORUMU

MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Asya Verimlilik Teşkilatı Kuruluş Anlaşmasına katılım için verilen kanun teklifinin kabulü sonrasında yaptığı açıklamada "Vatan ne Türkiye'dir Türklere ne Türkistan / Vatan, büyük ve müebbet bir ülkedir Turan" dedi

‘Ulu Önder Atatürk: Türk birliğinin, bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben göremesem bile, gözlerimi, dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım.’

MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Asya Verimlilik Teşkilatı Kuruluş Anlaşmasına katılımın uygun bulunduğuna dair kanun teklifi üzerinde Milliyetçi Hareket Partisi Grubu adına söz aldığı konuşmasına, “Asya Verimlilik Teşkilatı, Asya ve Pasifik'te verimliliği artıracak sosyoekonomik gelişmelere katkı sağlamak misyonuyla 1961 yılında Tokyo'da kurulan ve kâr amacı gütmeyen uluslararası bölgesel bir kuruluştur ve toplamda da 20 ülkeden oluşmaktadır. Çalışma alanı oldukça geniş ve kapsamlı olan Asya Verimlilik Teşkilatı, özellikle ulusal verimlilik merkezlerinin güçlendirilmesi yoluyla KOBİ'lerin geliştirilmesi, inovasyona dayalı verimlilik artışı ve "yeşil verimlilik" kavramının yaygınlaştırılması ve bu alandaki çalışmalar konusunda öncü kuruluşlardan bir tanesidir.” açıklamasını yapmış ve anlaşmaya katılmamızın ülkemize sağlayacağı katkısının fazla olacağını, MHP olarak bu anlaşmaya destek verdiklerini ifade etmiştir.

Özdemir, Türkiye’nin Türk dünyasını merkeze alacak bir Asya stratejisini benimsemesi gerektiğini ifade ederek, şöyle devam etti: “Özellikle Türk dünyası ülkeleriyle ortak üretim, ortak pazar, ortak güvenlik ve en önemlisi de ortak gelecek stratejisi benimsenmelidir. Bugün baktığımızda, yine dost ve kardeş olduğumuz, dilimizin, inancımızın, kültürümüzün, tarihimizin bir olduğu Türk dünyası ülkeleri ile pek çok ülke, örneğin, vergisiz bir şekilde ticaret yapabilirken bizler ne yazık ki hâlâ bazı vergilendirmelere tabi tutularak bu ilişkilerimizi, özellikle de ekonomik ilişkilerimizi sürdürüyoruz.”

Türk dünyasının konuşulduğu gündemde devletin kurucusu Ulu Önder Atatürk'ün muhteşem ifadelerine dikkatleri çekmek istediğini belirten Milletvekili Özdemir devamla, “"Türk birliğinin, bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben göremesem bile, gözlerimi, dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk birliğine inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi yeni fasıllarını Türk birliğiyle açacak. Dünya sükûnunu bu fasıllar içinde bulacaktır. Türklüğün varlığı bu köhne âleme yeni ufuklar açacak. Güneş ne demek, ufuk ne demek işte o zaman görülecek. Hayatta yegâne varlığım ve servetim Türk olarak doğmamdır. Bizim dini bir, inancı bir, özü bir kardeşlerimiz vardır. Onlara sahip çıkmaya hazır olmalıyız. Hazır olmak o günü susup beklemek değildir, hazırlanmak lazımdır. Milletler buna nasıl hazırlanır; manevi köprülerini sağlam tutarak. Dil bir köprüdür, inanç bir köprüdür, tarih bir köprüdür. Köklerimize inmeli ve olayların böldüğü tarihimizin içinde bütünleşmeliyiz. Onların, yani Türk dünyasının bize yakınlaşmasını bekleyemeyiz, bizim onlara yakınlaşmamız gerekli."“ açıklamasında bulunmuştur.

TBMM Dışişleri Komisyonu üyesi Özdemir, “Evet, Ulu Önder'imiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk böyle derken, benim fikir babam dediği milli şairlerimizden ve fikir dünyamızın kutup yıldızlarından olan Ziya Gökalp ise "Vatan ne Türkiye'dir Türklere ne Türkistan / Vatan, büyük ve müebbet bir ülkedir Turan." haykırışıyla yüz yıl öncesinden belki de bugünlere sesleniyordu. İşte şimdi bu seslenişlerin, yüz yıl önceki bu ülkülerin hayata geçmesinin zamanı gelmiştir düşüncesindeyiz. Bizler bunun bir hayal olmadığının, Türk dünyasının birliğinin gerçeklik olduğunun ve beşeriyetin huzur ve refahının tesis edilebilmesi için mutlak bir gereklilik olduğunun inancındayız.“ ifadelerinde bulunmuştur.

MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Amerika Birleşik Devletleri'yle Fırat'ın doğusuna yönelik olarak icra edilen müşterek faaliyetlerde gelinen aşamada, Türkiye'nin beklentilerinin karşılanmadığını ifade ederek, “Menbic konusunda Türkiye'ye verilen taahhütler tutulmamıştır. Ve Sayın Genel Başkanımızın da daha evvel defaatle ifade ettiği gibi, Fırat Nehri'nin doğu yakasında kalan alanlarda da Türkiye'yi oyaladıklarına dair şüphe ve endişeler kuvvetlidir; bu şüphelerin de zaten neden kuvvetlendiğine dair gerçeklikler hepimizin karşısında bulunmaktadır. Yine, Sayın Genel Başkanımız, Suriye'de 30-35 kilometre derinlikte kurulacak bir güvenli bölgeyle yalnızca Türkiye'nin değil bölgenin de güvenliğe kavuşturulacağını ifade etmişlerdir ve "Bu güvenli bölge PKK/PYD terör örgütünün güvenliğini değil, Türkiye'nin güvenliğini muhafaza etmelidir." çağrısıyla devletimizin özellikle 21'inci yüzyıldaki başlangıç noktasındaki ve yine bölgesel istikrar ve barışa katkı sağlama anlamındaki hassasiyetlerimiz ifade edilmiştir." açıklamasında bulunarak konuşmasını tamamlamıştır.

 

 

Haber Kaynak : Kurum Haber