MHP KOCASİNAN İLÇE BAŞKANI DOĞAN’IN KADİR GECESİ VE 19 MAYIS MESAJI

Milliyetçi Hareket Partisi Kocasinan İlçe Başkanı Hacı Ali Doğan, mübarek Kadir Gecesi ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Mübarek ramazan ayının son günlerini idrak ediyor ve bu mübarek güne ulaşmanın mutluluğunu yaşadığımızı belirten Başkan Doğan: “Bize bağışlanma fırsatı sunan bu mübarek gün ve geceler, yaşantımızda kalıcı değişiklikler meydana getirmelidir. Bu sebeple ibadetlerimizde ve ahlaki yaşantımızda istikrarın önemli bir yeri olduğunu bilmeliyiz. Her ayı Ramazan ve her geceyi Kadir Gecesi gibi yaşamaya gayret etmeli; dargınlık, kırgınlık, kin ve nefretin yerine; sevgiyi, hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği koymalıyız. Rabbim, “bin aydan daha hayırlı olan” bu mübarek gecenin kıymetini bilenlerden eylesin. Bu duygularla tüm milletimizin ve Müslüman aleminin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor, ülkemize ve tüm insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”

Başkan Doğan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle de ilgili şöyle dedi: “Türk milletinin bağımsızlığını ve hayat haklarını gasp ve imha etmeye çalışan mihraklar için 19 Mayıs, hüsran ve mağlubiyetle bitecek sürecin ilk adımı ve ilk hareketidir” dedi.

19 Mayıs; milletimizin kutlu ve destansı bir uyanışı, istiklal uğruna her şeyi göze aldığını ispatlayan muazzam bir stratejik dirilişi olarak tarihe mühür vurduğunu ifade eden Başkan Doğan: “Dün olduğu gibi bugün de lazım olan aynı anlayışın gençliğe kazandırılması milli geleceğimiz açısından hayati derecede önemlidir. Gençlik, yeni fikirler, aydınlık düşünceler, taze güç ve dinamik bir kuvvetin karşılığı olarak, yaşlanması mukadder olan bir toplum yapısına giren zindeliği, atılganlığı, enerjiyi ve iyimserliği ifade etmektedir. Yüreği millet sevgisi ile dolu, ahlaklı ve imanlı; milletine, ülkesine, ailesine ve kendisine karşı sorumluluklarının bilincinde olan ve yüksek ülküleri amaçlamış gençliğin yetişmesi halinde Türk Milleti’nin ve Türk Devleti’nin bekası güvenceye kavuşabilecektir. Yarınların teminatı Türk gençliğinin daha iyi ve daha sorumlu yetişmesi hepimiz için vazgeçilmez hedef ve görevdir. Bu itibarla, Türk Milleti’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli mücadele döneminin tüm kahramanlarına ve aziz şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.


Haber Kaynak : Site Yönetimi