KAYSERİSPOR, VODAFONE PARK’TA DA KAYBETTİ

Süper Lig’in 13.hafta karşılaşmasında İstikbal Mobilya Kayserispor-Beşiktaş’a konuk oldu. Karşılaşma, Beşiktaş’ın 4-1’lik üstünlüğü ile son buldu.

Vodafone Park’ta oynanan ve saat 20:00’da başlayan karşılaşmada hakem Ümit Öztürk düdük çaldı.

Hakem Ümit Öztürk maçın ilk düdüğünü çaldı ve mücadeleye ev sahibi Beşiktaş başladı. 20.dakikada Beşiktaş, Atiba Hutchinson'ın golü ile maçta 1-0 öne geçti. 30.dakikada Beşiktaş, Gökhan Gönül’ün golü ile maçta farkı ikiye çıkardı. 41.dakikada Beşiktaş, Burak Yılmaz’ın golü ile maçta farkı üçe çıkardı. Beşiktaş, bu dakikadan sonra baskılı oyununu sürdürse de başka gol bulmadı. Mücadelenin ilk yarısının sonuna 1 dakikalık uzatma süresi ekledi. Bu sürede de gol sesi çıkmadı ve ilk yarı Beşiktaş’ın 3-0’lık üstünlüğü ile son buldu.

Mücadelenin ikinci yarısı İstikbal Mobilya Kayserispor’un santra vuruşu ile başlarken, Kayserispor’da oyuna Nurettin Korkmaz ve Mert Kula girdi. 86.dakikada İstikbal Mobilya Kayserispor, Emmanuel Adebayor’un golü ile maçta farkı ikiye indirdi. Karşılaşmanın 90.dakikasında Beşiktaş, Burak Yılmaz’ın golü ile farkı yeniden üçe çıkardı. Karşılaşmada başka gol sesi çıkmadı ve mücadele Beşiktaş’ın 4-1’lik üstünlüğü ile son buldu.

Ligin 14.hafta karşılaşmasında İstikbal Mobilya Kayserispor-Çaykur Rizespor’u konuk edecek. Beşiktaş ise Kasımpaşa’ya konuk olacak.

 


Haber Kaynak : Site Yönetimi