İYİ Partili Yücel; Çukur var, önlem yok

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İYİ Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel, Doğu Sanayi sitesini gezdi. Esnaflarla konuşan Yücel, bu bölgede bulunan esnafların sorunlarını dinledi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İYİ Parti Grup Başkanvekili  Kazım Yücel,  Doğu Sanayi sitesinde esnaflarla bir araya geldi. Esnaflar Yücel ile sohbet sırasında ekonomik sıkıntılarını dile getirirken caddelerde yer alan kazı çalışmalarından dolayı yaşadıkları zorlukları ifade etti. Esnafın sorunlarını dinleyen ve tek tek not alan Yücel, yapılan çalışmaları da yerinde inceledi. 

Ziyarete ilişkin açıklama yapan İYİ Partili  Kazım Yücel, “Değerli Kayserili hemşerilerimiz, bugün Doğu Sanayideyiz. Doğu Sanayinin içerisinde aşağı yukarı 1 aydır bir çalışma var. Asfaltlar kazınmış bir takım alt yapı çalışması yapılmaya çalışılmakta. Belinize gelen noktalarda çukurlar kazılmış, çalışmalar devam ettiği için çukurlar açık bırakılmış. Bu gün buraların güvenliğinin alınmadığını sizlere göstermek istedim. Bu gün yapılan bu çalışmaların süreleri Doğu Sanayideki esnaflarımıza belirtilmeliydi.  1 Ay mı, 6 ay mı sürecek, bu ihaleyi alan kişinin esnaflarımıza duyurması gerekmekteydi.  Belediyenin de verdiği ihaleyi takip etmesi gerekmektedir.” dedi.

 

ÇUKURLARIN ETRAFINDA GÜVENLİK YOK

Yücel açılan çukuların etrafında güvenlik önlemlerinin alınmadığını belirterek, “İnsanın beline gelen nokta çukurlar açılmış ama etrafında güvenlik önlemi yok. Esnaflarımızdan aldığımız bilgilere göre bazı araçların bu çukurlara düştüğü, vatandaşların dükkânlarının önündeki bu çukurlara düştüğü ifade edilmektedir. Ben özellikle bir çukurun içerisinden sizlere seslenmek istedim. Buraların belediye tarafından güvenliklerinin alınmadan yapılması bir zafiyettir. Esnaf, burada aşağı yukarı 1 aydır alışverişe gelen araçların sağlıklı hareket edememesinden kaynaklı zaten ekonomik bir sıkıntı varken birde böyle bir sıkıntı yaşamaktadırlar. Vatandaşlarımız esnaflarımız çekindiklerinden sizlere bunları ifade edemiyorlar olabilir ama bizler sizlere görsellerle ifade ediyoruz. Bu çağda Kayserimizin olmaması gerektiği şekliyle bir çalışma var burada. Doğu Sanayiye hepinizi davet ediyorum, yerinde bu tür hataların giderilmesi için esnaflarımızın talebi var. Bizimde size duyurumuz var.” şeklinde konuştu.  

 

Haber: Rabia Bahçeci