SANATÇILAR SOKAĞININ GENÇ MÜZİSYENLERİ

ÜLKÜ OCAKLARI AHMET ŞAFAK KONSERİ İPTAL EDİLDİ

KAYMEK ÜRETMEYE DEVAM EDİYOR

KETEN ÇİMEN’DE KARDAN ADAM ŞENLİĞİ

ÜRGÜP’TE ÜCRETSİZ TİYATRO ŞÖLENİ

"USTA” OYUNUNA BÜYÜK İLGİ

FİLİSTİNLİ RESSAM NESRİN AYYAD RESİM SERGİSİ AÇTI

YENGESİNİN OTOMOBİLİNİ ÇALDI, NİĞDE’DE YAKALANDI

YOZGAT’TA KENE ÖLÜME YOL AÇTI

KUVVETLİ RÜZGAR ADALET SARAYININ ÇATISINI BÖYLE UÇURDU

ÇOCUK YÜZÜNDEN ÇIKAN KAVGADA AİLELER BİRBİRİNE GİRDİ

KARDEŞLERİNİ UYURKEN BIÇAKLADI

ALKOLÜ, MODİFİYELİ VE EHLİYETSİZ SÜRÜCÜLERE CEZA YAĞDI

SİLAHLI SALDIRININ ŞÜPHELİLERİ YAKALANDI

KAPADOKYA’YI ŞUBAT AYINDA 106 BİN 21 TURİST ZİYARET ETTİ

KAPADOKYA BÖLGESİNİ 150 ÜLKEDEN TURİST ZİYARET EDİYOR

KAPADOKYA BÖLGESİNİ OCAK AYINDA 159 BİN 245 TURİST ZİYARET ETTİ

KAPADOKYA 2020 YILINDA 200 BİN ÇİNLİ TURİST BEKLİYOR

KAYSERİ EMİTTE DÜNYAYA TANITILIYOR

ERÜ İLE KAYSERİ ERCİYES A.Ş. ARASINDA “ZİRVEDE KARİYER” PROTOKOLÜ İMZALANDI

ERCİYES’TE HAFTASONU YOĞUNLUĞU: 100 BİN KİŞİ ERCİYES’TE

11 BİN DEKARLIK TARIM ARAZİSİNİ DOLU VURDU

KAYSERİ’DE VİRÜS TEDAVİSİ GÖREN VE TABURCU EDİLEN POZİTİF HASTA SAYISI 4 BİNE YAKLAŞTI

NEVŞEHİR’DE AĞIZLAR OSMANLI ŞERBETİ İLE TATLANIYOR

ÇOCUKLARI PARKLARDA NASREDDİN HOCA, HACİVAT VE KARAGÖZ KARŞILADI

KOCASİNAN’DA PARKLAR DAHA MODERN DAHA FONKSİYONEL

KOCASİNAN'DA ULAŞIM AĞI DAHA KONFORLU VE GÜVENLİ HALE GELİYOR

“YARADILIŞA MERHAMET VE ŞEFKAT ANLAYIŞI GÜDÜYORUZ”

CHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ İLHAN, "SALGINI BULAŞTIRMA RİSKİ OLAN KİŞİ VE MESLEK GURUPLARINA KARŞI ÖNLEM ALINMALI"

ÇOPUROĞLU, ‘SOSYAL KORUMA KALKANIYLA KAYSERİ’YE 175 MİLYON LİRA YARDIM YAPILDI’

İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ATAŞ: "KAYSERİ’DE BİRÇOK ŞEY DOĞRU GİTMİYOR"

''MİLLİ HESAPLAR BURADA'' BAŞLIK ETİKETİNE KAYSERİDEN BÜYÜK DESTEK GELDİ

NURİ ÜRKÜNDAŞ: “HEMŞİRELERİMİZ HER ZAMAN İNSAN HAYATININ KUTSALLIĞINDAN ÖDÜN VERMEDEN ÇALIŞIYOR”

EVDE HAYAT VAR SOHBETLERİ SÜRÜYOR

GELECEK PARTİSİ’NİN TABELASI TAKILDI

KAYSERİSPOR, FENERBAHÇE’YE BİLENİYOR

MELİKGAZİ BELEDİYESPOR VOLEYBOL ANTRENÖRÜ FUAT KALAY: “SONUNDA HAK ETTİĞİMİZ YERDEYİZ”

SİVASSPOR’DA DENİZLİSPOR MESAİSİ DEVAM EDİYOR

KAYSERİSPOR BAŞKANI GÖZBAŞI'NDAN TEHLİKE AÇIKLAMASI

PEDRO’DAN IRKÇILIK PAYLAŞIMI

KAYSERİSPOR BUGÜN COVİD-19 TESTİNDEN GEÇECEK

SİVASSPOR’DA 3. TESTLER DE NEGATİF ÇIKTI

GÜLSOY, "4 YENİ KREDİ PAKETİ EKONOMİDE NORMALLEŞMEYİ HIZLANDIRACAK"

KAYSERİLİLER EVDE KALDI, DOĞALGAZ KULLANIMI ARTTI

YAŞAR ÇELİK: “BİLET SATIŞLARINDA GEÇEN YILIN YÜZDE 50’SİNİ GÖREBİLDİK”

KAYSERİ’DE KURU YEM BEZELYESİNİN İLK HASADI BAŞARI İLE YAPILDI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’IN ÖNERİSİNE BAKAN’DAN “YEŞİL IŞIK”

ZİRAİ DON TARSİM’İN ÖNEMİNİ ORTAYA ÇIKARDI

TÜROFED BAŞKAN YARDIMCISI DİNLER, 'KORONA VİRÜSTEN İLK DARBEYİ KAPADOKYA ALDI'

DEVELİ’DE 27 EV VE 90 KİŞİ KARANTİNAYA ALINDI

NEVŞEHİR’DE ECZANELERİN ÇALIŞMA SAATLERİ DEĞİŞTİ

PROF. DR. İLHAMİ ÇELİK: "BELKİ DE YAZ AYLARINDA VİRÜSE HİÇ RASTLAMAYACAĞIZ"

VALİ GÜNAYDIN, "BU TABLO BİZİ REHAVETE SÜRÜKLEMESİN"

HAVA38 KAHRAMANMARAŞ’TAKİ HASTA İÇİN UÇTU

KAMBER MAHALLESİNDE 4 EV KARANTİNA ALTINA ALINDI

COVİD-19’U YENDİ, ALKIŞLARLA TABURCU EDİLDİ

İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ATAŞ: "KAYSERİ’DE BİRÇOK ŞEY DOĞRU GİTMİYOR"

İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ATAŞ: "KAYSERİ’DE BİRÇOK ŞEY DOĞRU GİTMİYOR"

İyi Parti Kayseri Millet vekili Dursun Ataş, Kayseri’de birçok şeyin doğru gitmediğini, büyükşehir belediyesinin orkestra şefi gibi koordine etmesi gerektiğini söyledi. Ataş; "18 yıldır Kayseri bu iktidara o kadar rekor oylar verdi ki karşılığında hiçbir şey almadı. 12 yıl mı 12 yıl mı oldu hızlı tren gelecekti Kayseri’ye?" dedi.
İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş gündeme dair açıklamalarda bulundu. Bu gün yerel ve genel seçimlerde aldıkları oy oranından daha iyi yerde olduklarını belirten Ataş; "İl genel meclis üyeliği olan yerlerden çıkarılan sonuç. Ama ittifakla girdiğimiz birçok büyükşehirde özellikle kazanabilecek yerlerde Cumhuriyet Halk Partisi adaylarına destek verdik. İç Anadolu gibi diğer yerlerde de bizler aday çıkardık. Orada yapılan hesaplamalarda yanlış hatırlamıyorsam yerel seçimlerde tek başımıza bize düşen rakamın yüzde 17 civarında olduğunu gösteriyordu. Bu güne geldiğimizde çok daha iyi durumda olduğumuzu kamuoyu yoklaması gösteriyor. Kamuoyu yoklamasına da gerek yok, bize ne zaman saldırdıklarına bakın emin olun ki partimiz çok yukarıya gitmeye başlamıştır. Son haftalardaki saldırılara baktığımızda da cümbür cemaat hep birlikte çeşitli yollarla yapılan saldırılara baktığımız zaman İyi Parti’nin iyi yolda olduğunu çok rahat göreceksiniz" dedi.

"150 proje açıklamışlardı, daha 1 tanesini bile göremedik"
Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin seçimden önce 150 proje açıkladığını, 1 yıl geçmesine rağmen 1 tanesini dahi göremediklerini ifade eden Ataş; "Önerilerimizi ve projelerimizi belediye başkanı adaylığımız sürecinde söyledik. Belediyenin durumunu da yapısını da çok iyi bildiğimizi, büyük sıkıntılar, büyük borçlar olduğunu söyledik. Bugün aynayı tutup da neyi gösterdiysem tamamı çıktı. Ne söylediysem tamamı çıkmıştır. Çözüm önerilerimizi de o zaman çok net bir şekilde ortaya koymuştuk. Baktığımız zaman sadece büyükşehir belediyesi değil yapılan anketlerde Kayseri belediyelerinin ilk 20’ye, 30’a giren belediye dahi yok hizmet anlamında. Yapılan anketlerdeki oyları yükselmiyor, gittikçe düşüyor. Baktığınız zaman ilk 10’a giren belediyeler diğer ittifaktan çıkan belediyeler. Ne ilçe ne büyükşehir belediyesi bu sıralamaya artık giremiyor vizyonkent Kayseri’de. 150 tane proje açıklamışlardı, daha bir tanesinin gerçekleştiğini görmedik, bir yıl bitti. Kalan 4 yılda bu 150 projenin 50’si dahi gerçekleşemeyecek. Korona bunları kurtarmayacak, hayat devam ediyor. Bir Ankara, İstanbul, Adana, Mersin, Gaziantep belediyesinin yaptıkları hizmetlere, insana nasıl dokunulduğuna bakıyoruz, bir de Kayseri’ye bakıyoruz. Kayseri’de de belediye başkanları yok ortada. Belediye otobüslerine bakıyorum, eskisinden daha tıklım tıklım dolu. 15 ilimizde korona virüs ortadan kalktı, Kayseri’de hala devam ediyor olaylar. Maalesef ölü takliti yapıyorlar. Memduh Büyükkılıç belki de sıkıntılı bir belediye devraldı ama bilerek aldı. 25 yıldır bu sistemin içerisinde ve Kayseri’nin de en büyük ikinci belediyenin de başkanıydı. Yıllarca her kararın altında imzası vardı, bunları biliyordu. Şimdi bahane etmek olmaz. ’Benim borcum vardı’ demesi mümkün değil, bilerek geldi, bilerek o projeleri açıkladı. Yapmak zorunda. Yapamayacağına eminim. Siyasette yapamayacağım sözü vermedim, söz verdiysem de ne pahasına olursa olsun yaptım. Kayseri ivme kaybediyor" diye konuştu.

"Seçmen hesabını sorsun"
Yaklaşık 12 yıldır Kayseri’ye hızlı tren geleceğini hatırlatan Ataş; "18 yıldır Kayseri bu iktidara o kadar rekor oylar verdi ki karşılığında hiçbir şey almadı. 12 yıl mı 12 yıl mı oldu hızlı tren gelecekti Kayseri’ye. Meclis’te her defasında gündeme getirdim, kimler söz vermiş sıraladım. Kayseri’ye ayrılan en son 77 trilyon ödenekten sadece 360 küsür milyondu yanlış hatırlamıyorsam ödenek ayrıldı. Bunu Kayseriliye duyurdum. Ben söylediğim zaman görmezden geliniyor belki ama seçmenin de ’gel kardeşim’ diyerek çekip tutması, hesap sorması lazım. Oy verirken verdiniz, hesabı da muhalefete soruyorsunuz. Böyle bir sistem yok" ifadelerini kullandı.

"Belediyecilik farklı boyutlara geldi"
Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin orkestra şefi gibi koordine etmesi gerektiğini de dile getiren İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş konuşmasıı şöyle sürdürdü;
"Geçen gün ulaştırma bakanıyla telekonferans yapmışlar. Yanlış hatırlamıyorsam 5 milletvekili, büyükşehir belediye başkanı ve il başkanı var. Yine bizler yokuz. Tamam yetkiyi millet onlara verdi, onlar konuşacak. O da söz verdi. Artık söz aşamasını geçmeliyiz, bir şeyler yapmalıyız. Büyükşehir belediyesi, bir orkestra şefi gibi koordine etmesi lazım. Ama maalesef ki bu yapıyı göremiyorum, bir de heyecanlarını kaybetmişler, gelecek korkuları başlamış. Belediye hizmetleri şu anda en ücra köşelere ulaşacaktı sözde, köyler mahalle olmuştu. ’Kim zengin ortak istemez ki?’ diye başlayan süreç şuanda tersine döndü. Onlara hizmet götürmeleri gerekirken kaynaklarını da sömürmeye başladılar. Bugün tarım, hayvancılık, sanayicilikle ilgili hangi hizmetleri gerçekleştirdiler? Kayseri merkezinde bile dolaşamaz haldesiniz şuan. Arabaların geçemeyeceği çukurlar oluşmuş vaziyette. Bunlar artık belediyeecilikte konuşulmayacak konular. Belediyecilik çok farklı boyutlara geldi. Belediyecilikte insanlara yardımla, aş evleriyle övünerek bir yerlere geldi. Bugün diğer belediyeler onlardan daha iyi hizmet götürünce ezberleri bozuldu. Onun için Kayseri’de birçok şey doğru gitmiyor."

Haber Kaynak : İhlas Haber Ajansı