İL BAŞKANI ÇOPUROĞLU’NDAN 23 NİSAN MESAJI

AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu yayınladığı 23 Nisan mesajında, “Yüzüncü yılının gururunu ve coşkusunu yaşıyoruz” dedi.

AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. yıldönümünde dünyada ilk defa çocuklar için düzenlene bir bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamanın gururunu, coşkusunu ve heyecanını yaşadıklarını söyledi.

AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolaysıyla mesaj yayınladı. Başkan Çopuroğlu, mesajında bu yıl dünya genelinde baş gösteren koranavirüs salgını nedeniyle birçok etkinliğin iptal edildiğini ve aktivitelerin salgından dolayı yapılamadığını belirtti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının Türk Milletinde her zaman ayrı bir yeri ve anlamı olduğunu belirten Çopuroğlu, her ne kadar salgın nedeniyle evlerden çıkılamasa bile bugüne özel evden ve balkondan kutlamalar olacağını ifade etti. Temennisinin koranavirüs salgınının biran önce sona ererek hayatın normale dönmesi olduğunu aktaran Başkan Çopuroğlu, açıklamasında; “ Milletimiz 23 Nisan 1920 de kendi kaderini belirlemek için Türkiye Büyük Millet Meclisini kurmuştur. Böylece Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' sözü ile egemenlik haklarına kavuşmuştur.  Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 100. yıldönümünü, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını her ne kadar bütün dünya ülkelerinde olduğu gibi ülkemizi de etkileyen koronavirüs salgınına rağmen etkinlikler ve törenler yapılamasa da gururla, coşkuyla ve heyecanla kutluyoruz. Milli iradenin dışında hiç bir gücün tanınmadığının ilan edildiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramın, yine en önemli özelliği yarınlarımızın güvencesi, ülkemizin değerli varlıkları olan çocuklarımıza da Büyük Önder Atatürk'ün dünyada tek olan armağanıdır. Biz biliyoruz ki; çocuklarımız bizim geleceğimizdir. AK Parti 18 yıldan beri, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında yaptığımız çalışmalarla gelecek nesillere daha demokratik, daha çağdaş, yaşanabilir, refah seviyesi en üst seviyede, dünyaya yön veren bir Türkiye bırakmak için hiç yılmadan, yorulmadan çalıştık. Çalışmaya da devam edeceğiz. Hedefimiz, geleceğimiz olan çocuklarımıza daha güzel bir Türkiye bırakmak olduğunun bilinmesini istiyoruz. Bu duygularla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu vatan uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimizi, gazilerimizi, saygı ve rahmetle anıyor. Milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum" dedi.


Haber Kaynak : Site Yönetimi