DOĞAN, ‘TÜRKÇÜLÜK MEŞALESİ ASIRLAR BOYU SÖNMEYECEK’

Milliyetçi Hareket Partisi Kocasinan İlçe Başkanı Hacı Ali Doğan, 3 Mayıs tarihinin Türk Milleti’nin yeniden dirilişinin ve uyanışının günü olduğunu belirterek, 3 Mayıs Türkçülük Günü’nü kutladı.

Başkan Doğan,3 Mayıs’ın, Türk Milleti’nin yeniden dirilişinin ve uyanışının günü olduğunu vurgulayarak: “Türk Milleti’nin maddi ve manevi varlığına kast edenlere karşı gösterdiği anlamlı duruşun başlangıcı olan bu kutlu tarihin, 72. yıl dönümünü kutluyorum” dedi.

Son dönemde yaşanan olaylar nedeniyle milletin çok ciddi ve zor günlerden geçtiğini kaydeden Doğan: “Bilinmelidir ki, milletimiz tarih boyuncu pek çok kez sıkıntılı dönemler geçirmiştir. Ancak, aziz Türk Milleti bu dönemlerin hepsini aşmasını bilmiştir. Türk Milliyetçileri her zaman Türk Milleti’nin birliğinin, beraberliğinin ve bölünmez bütünlüğünün savunucusu olmuş ve daima olmaya da devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş ile merhum Hüseyin Nihal Atsız ve dava arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyor, onların yaktığı Türkçülük meşalesinin asırlar boyunca sönmeden gelecek nesillere aynı azim ve kararlılıkla aktarılması gerektiği düşüncesiyle Türk Dünyası’nın 3 Mayıs Türkçülük Günü’nü kutluyorum. Ne mutlu Türk’üm diyene” ifadelerini kullandı.


Haber Kaynak : Kurum Haber