Boztepe Mahallesi'ni ziyaret etti, vatandaşları dinledi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İYİ Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel, Boztepe Mahallesi'ne ziyaret gerçekleştirerek vatandaşların sorunlarını dinledi. Yücel vatandaşların en çok ekonomik sıkıntılardan şikayet ettiğini söyledi.

 Kayseri Büyükşehir Belediyesi İYİ Parti Grup Başkanvekili  Kazım Yücel, Boztepe Mahallesi'n ziyaret ederek vatandaşların sorunlarını dinledi. İYİ Partili Yücel vatandaşların sorunlarını tek tek not etti.  Mahalle sakinlerinin ekonomik sıkıntılarına dikkat çeken Kazım Yücel, "Mahalle sakinleri doğalgaz  beklerken, kömür fiyatlarının yüksekliğinden de bugün gelinen noktada kışın ısınmalarını tezekle sağlamaktalar. Mahalle sakinleri tezeğe muhtaç bırakılmışlar." dedi.

Belediye'nin seçi,m vaatlerini yerine getirmediğini belirten Kazım Yücel yetkililere seslenerek ziyarete ilişkin şunları söyledi;

“Bu gün Kayseri’nin Kocasinan İlçesinde yer alan şehrin merkezine sadece 10 dakika mesafede olan Boztepe Mahallesindeyiz. Mahalle sakinlerinin çağrısı üzerine sıkıntılarını dinlemek ve sıkıntıları çözüm bulabilmek için buradayız. Boztepe mahallesinin bir bölümünü gezdik. Belediyemiz burada, su elektrik gibi alt yapı hizmetlerini sağlamaya çalışmış. Mahalle sakinlerimizin ifadelerine göre de 5-6 ay gibi bir zaman geçmiş. Gördüğünüz gibi bu mahalle sakinleri toz toprak içerisinde yaşamak zorunda kalmış. Yani bir belediye seçim döneminde 1 Milyon metrekare  asfalt döktüm derken seçimden sonra şuan bulunduğumuz yere nerdeyse 1 metrekare asfalt dökmemiş. Seçim zamanında verdiği sözlerinden hiçbirini yerine getirmemişler. Ben buradan Büyükşehir Belediyemize de seslenmek istiyorum. Şuanda bir belediye otobüs durağındayız. Burası şehre 10 dakika mesafede. Mahalle sakinlerimizin bizlere anlattıklarına göre kışın soğuktan donuyoruz, yazın sıcaktan yanıyoruz. Otobüs durağımızda yaşlımız var, hastamız var oturacak bir işkembe bile yok diyorlar, bizlerde görüyor ve hak veriyoruz. “

İYİ Partili Kazım Yücel sözlerini şöyle sürdürdü;

“Sizlerin de gördüğü gibi otobüs durağının hemen yakınında tezek birikintisi. Bu mahalle sakinlerimiz odun alacak kömür alacak durumda değiller. Doğalgaz beklerken, kömür fiyatlarının yüksekliğinden de bu gün gelinen noktada kışın ısınmalarını tezekle sağlamaktalar, tezeğe muhtaç bırakılmışlar. Bahsetmiş olduğumuz bu bölge seçimde Adalet ve Kalkınma Partisi’ne de cidden yüksek bir oy vermiştir ama 3 yıldır ve onun öncesindeki süreçte de hiçbir hizmet almadığından bahsediyorlar.”

Ayrıca çocukların taleplerini de dinleyen Yücel park isdediklerini kaydederek; ”Bu mahallemizin var olan parkını da kaldırmışsınız. Bu mahallemizin mahalle arasında boş bir alanda düğünlerini yaptıkları arazi de kazıyıp tabiri caizse burada düğün yapmayın noktasına getirilmiş. Mahalle halkı diyor ki Mithatpaşa’dan, Erkilet’ten , hemen arkamızda da gördüğünüz yüksek yüksek binalardan Paris ile Kayseri gibi aramızda fark var diyorlar. Boztepe mahallemizin şuan bulunduğumuz bölgesi acilen hizmet bekliyor.  Sökülmüş asfaltlarının bir an önce atılmasını istiyor. Kadınlarımız 'Bu toz topraktan dolayı pencerelerini açamıyoruz,her gün temizlik yapıyoruz' diyorlar. Mahallenin gençleri çocukları Boztepe'ye park istiyoruz diyorlar.” şeklinde konuştu. 

Son olarak Yücel Boztepeli vatandaşlar için çağrıda bulunarak; "Bunlar size bir görev sayın başkanlarımız. Bu mahallemiz acilen asfaltlanmalı, acilen ziyaret edilmeli, ziyaret sonucunda da seçimlerde verilen sözlerin tek tek konuşulup yerine getirilmeli. Vatandaş, seçimden seçime sizleri görmek istemiyor. Yani burada çözümsüzlük var, burada tezek var, burada toz toprak var, burası şehre 10 dakika mesafede sizleri bekliyorlar.” ifadelerini kullandı. 

 

Haber: Rabia Bahçeci