BELLONA KAYSERİ, GEMELOS’U DA TRANSFER ETTİ

Bellona Kayseri Basketbol, yabancı oyuncu transferinde nokta atışlar yapmaya devam ediyor. Temsilcimiz, Woman NBA’de oynayan Yunan ve Amerikan vatandaşlığı bulunan Gemelos’u transfer etti.

Yeni sezon için iddialı bir kadro oluşturmak isteyen Bellona Kayseri Basketbol, yabancı oyuncu konusunda hızlı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Sarı-kırmızılı ekip, son olarak Gemelos ile anlaşma sağladı.

Daha önce Melis Gülcan, Ayşegül Aladağ, Esra Ural, Tyasha Harris ve Kylee Shook’u kadrosuna dahil eden Bellona Kayseri Basketbol, son olarak WNBA’de oynayan Guard Gemelos’u kadrosuna dahil etti. Temsilcimiz, transfer sezonunu 2 yerli, 1 yabancı transfer ile sonlandıracak.

31 yaşındaki Yunan Gemelos aynı zamanda Amerikan vatandaşı. Gemelos, 2013-2014 sezonunda Yunan Kadınlar Basketbol Ligi’nde, 2015 yılında WNBA takımlarından Chicago’da forma giydi. 2016’da yeniden Avrupa’ya dönen Gemelos, 2018 yeniden Amerika’da Las Vegas Aces’da forma giydi. Tecrübeli oyuncu, aynı zamandan Yunanistan milli takım forması da giydi.


Haber Kaynak : Site Yönetimi