BAŞKAN TOK, 'MİLLETİMİZİ AYDIN GELECEĞE ÇOCUKLARIMIZ TAŞIYACAK'

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, milli iradenin en büyük simgesi olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yılını kutladı.

Başkan Tok: “100 yıl önce bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi açıldı. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan'ı bayram olarak çocuklara armağan etti. Günümüzde dünya çocuklarının bayramı haline gelen 23 Nisan, milli iradenin simgesi ve Atatürk'ün çocuklara verdiği önemin göstergesidir” dedi.

Türk Milleti’nin var olma mücadelesinde ortaya koyduğu azim ve kararlılığın sonucu olan 23 Nisam 1920, Türk Milleti’nin bağımsızlığını, özgürlüğünü ilan ettiği bu tarihin Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından geleceğimizin teminatı çocuklarımıza bayram olarak armağan edilmesi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temellerinin sağlam atıldığının göstergesi olduğunu dile getiren Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Serkan Tok: “Milletimiz, vesayeti ve her türlü dayatmayı reddettiğini 100 yıl önce göstermiş, kolayı, basiti ve bedelsiz mutluluğa ulaşmayı elinin tersiyle itmiştir. Kanını, canını, emeğini ve her türlü imkanını bağımsız yaşayabilmek amacıyla seferber etmiştir. Bunu yaparken de seçtiği temsilcileri eliyle, bütün kuvvetini demokrasi yuvası olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde toplamış, fert ve zümre egemenliğini geri dönmemek üzere tarihin karanlıklarına göndermiştir. Türk Milleti, tam 100 yıl önce demokraside karar kılmış, iradesinin her şeyin önünde ve üstünde olduğunu haykırmış, bunun dışındaki her yol ve tercihe kapalı olduğunu ispatlamıştır. Geçmişin olağanüstü şartlarında bile, açık ve çalışır bir vaziyette bulunan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ruhunu incitecek, yetkilerini gasp edecek ve varlığını ortadan kaldıracak tavır ve yönelişleri masum görmek hiçbir şart altında düşünülemeyecektir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yıldönümünde ülkemizi aydınlık geleceğe taşıyacak çocuklarımızın manevi ve milli değerlerine bağlı, özgür düşünceye sahip gençler olarak yetişmesinin çok önemli olduğunu bu vesileyle ifade etmek isterim. Çünkü, milletimizi aydınlık yarınlara taşıyacak çocuklarımız göz bebeğimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, 23 Nisan 1920'de kurulan Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kahraman üyelerini, milli mücadelede emeği olan herkesi saygı, şükran ve rahmetle anıyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın milletimize ve tüm çocuklarımıza kutlu olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.


Haber Kaynak : Kurum Haber