Aslantaş; Toplumun sıhhati yerinde olmadan eğitim düşünülemez

Kişisel Gelişim ve Psikoloji Kitap Yazarı Mert Can Aslantaş, okulların açılmasıyla birlikte vaka sayılarında ki artışa değindi. Aslantaş, yaşanan artışın tedirginlik yaşattığını söyledi.

 

Kişisel Gelişim ve Psikoloji Kitap Yazarı Mert Can Aslantaş vaka sayılarını değerlendirdi. Aslantaş; "Pozitif hisler ve samimiyet ile yaklaştığımız insanlara, bir süre testi pozitifmiş gibi yaklaşmalı, bu duruma göre önlemlere riayet etmeliyiz." dedi. 

 

Aslantaş açıklamasında; Milyonlarca öğrencimiz ile yüz yüze eğitime geçtiğimiz 2021-2022 eğitim öğretim yılında daha aylar geçmeden ne yazık ki gençler nezdinde vakalar artmaya başladı. Devletimiz ve milletimizin gayreti, esnafımızın sabrı, sağlıkçılar ve güvenlik güçlerimizin ferasetinin pandemi nezdinde sınandığı günleri geride bıraksakta artan vaka sayıları, bu süreçte "Kısıtlamalar kapıda mı?" sorusunu maalesef aklımıza getiriyor. diye konuştu. 

Aslantaş vaka sayılarında ki artışın öğrenci ve velileri tedirgin ettiğini söylerken şunları kaydetti;

"Yaz aylarındaki tatil sirkülasyonunu atlatamadan; okulların açılması, özellikle gençlerde ve öğretmenlerde görülen pandemik etkiler günden güne artmakta bu durum hem velileri hemde eğitim camiasını tedirgin etmektedir. Öğretmenler ve öğrenciler eğitimin olmazsa olmazlarındandır. Biri olmaz ise diğeri düşünülemez. Öğretmenler ve öğrenciler pandemik durumdan tedirgin eğitim kuramı her geçen gün yıpranmaktadır. Bu teknolojik çağda imkanların el verdiği müddetçe hibrit eğitimi değerlendirmeli en azından vaka sayıları belirlenenen hedefe gerileyene kadar sürdürmeliyiz."

 

Toplumun sıhhati yerinde olmadan eğitim düşünülemez 

 

 

"Vaka artışı aşılanmamış kişiler nezdinde yoğun bakım doluluk oranını her geçen gün arttıracaktır. Bu şartlarda yüz yüze eğitimde ısrarcı olmak, eğitim camiasını değil bütün toplumu tehdit etmektir. Her gün yüzlerce insanımızı kaybederken önceliğimiz sağlık olmalı, mevcut uygulamalar vakalar nezdinde tekrar değerlendirilmeli ve revize edilmelidir. Eğitimsiz bir toplum düşünülemez, fakat toplumun sıhhatli olmadığı bir ülkede eğitim de yürütülemez. Pozitif hisler ve samimiyet ile yaklaştığımız insanlara, bir süre testi pozitifmiş gibi yaklaşmalı, bu duruma göre önlemlere riayet etmeliyiz. Elimizde elbette tedbir ve aşı imkanları mevcut fakat uygulandığı kadar. Velilerimizin çocuklarını gönül ferahlığı ile okula göndereceği, öğrencilerimizin ise maskesiz derslerin özlemini gidereceği günler bizim elimizde."

 

 

Haber: Rabia Bahçeci