3 MAYIS DÜNYA BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ GÜNÜ KUTLU OLSUN

AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü dolayısı ile bir mesaj yayımladı. Çopuroğlu mesajında; Önemli kamu görevini yerine getirmede en ön sırada olan basın çalışanlarının 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü gününü kutluyorum dedi.

Çopuroğlu mesajını şöyle sürdürdü; Basın, toplumun ihtiyaç duyduğu her alanda kamuoyu bilgilendirme duygu ve düşüncelerini objektif olarak yansıtma görevi ile görevlendirilmiştir. Demokrasimizin vazgeçilmez unsuru olan basın mensuplarına da bu sebeple çok önemli işler düşmektedir. Basın mensuplarımız bu görev yaparken kamu yararını gözetme, gerçeklilik gibi unsurları da göz önüne alarak, gece gündüz mesai meftunu olmayan bir işi gerçekleştirmenin haklı gururunu da yaşamaktadırlar.

Bu nedenle basın mensuplarımızın demokrasiye katkılarını, tarafsız, doğru haber ve özverili mücadelelerini ayakta alkışlıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle büyük bir özveri ile toplumun haber alma konusunda çalışan tüm gazetecilerin ''dünya basın özgürlüğü gününü'' kutluyor saygılar sunuyorum dedi.

     


Haber Kaynak : Kurum Haber